Úvod > O školce > Stravování

Stravování

Stravovací služby v mateřské školy zajišťuje vedoucí školní jídelny – kuchařka paní Vendula Grohová.

Jídelníček je pravidelně zveřejňován na informační nástěnce a na www.nasems.cz.

Dětem připravujeme plnohodnotnou a vyváženou stravu dle příslušných právních norem a předpisů. Významně se podílíme na vytváření kladných stravovacích návyků, které příznivě ovlivňují správný vývoj dítěte, jejich tělesnou a duševní pohodu.

Každý den dostávají děti ovoce nebo zeleninu. K dochucování pokrmů využíváme bylinky ze zahrádky. Podle požadavků učitelek plánuje vedoucí stravování jídelníček tak, aby byl v souladu s naplánovanými aktivitami. Zajišťujeme a umožňujeme dostatečný individuální pitný režim v průběhu celého dne v budově i na zahradě. Děti postupně při stolování používají příbory, samy si prostírají a obsluhují se, uklízejí po sobě, mohou jíst podle svých potřeb, v klidu a v pohodě. Mají možnost ovlivnit množství jídla. Do jídla děti nenutíme, ale vhodnou motivací je vedeme k ochutnávání všech pokrmů.

Podrobnosti k výkonu práv a povinností dětí a jejich zákonných zástupců, provozu a vnitřnímu režimu stravování včetně úplaty za stravovací služby upravují vnitřní řády jednotlivých pracovišť. Veřejně přístupné jsou v dokumentech školy.

Případné dotazy týkající se školního stravování Vám zodpoví v době od 7:00 do 15:30 hodin vedoucí stravování.

Kontakt:

Vendula Grohová

Tel.: 776 090 206

e-mail: dochazkadeti@seznam.cz

Alergeny

Seznam alergenů naleznete zde.