Úvod > STARÁ STRUKTURA > GRANTY A DOTACE > Projekt - na nett

Projekt: "Šikovné ručičky" - polytechnické vzdělávání

V naší mateřské škole již několik let probíhá projekt „Šikovné ručičky“. Cílem projektu je rozvíjet u dětí kladný postoj k technice a technickému prostředí ještě v rámci předškolního vzdělávání, protože právě zde se vytváří základy jejich vztahu k manuální práci, řemeslům a technice vůbec. Jde o celkovou snahu probudit v dětech zájem o technické a přírodovědné obory. V praxi to znamená, že do vzdělávací činnosti zařazujeme ve větším množství tvoření s konstruktivními nebo magnetickými stavebnicemi, dále se snažíme dětem zprostředkovat nové vědomosti pomocí názorných ukázek a pokusů.

Díky úspěšné žádosti o poskytnutí dotace Dotační fondu Královéhradeckého kraje s názvem programu:

Polytechnická výchova a vzdělávání - 16SMV05

jsme získali finanční prostředky a našim dětem jsme zakoupili certifikované stavebnice (SEVA, DUPLO, HEROS,…) a pedagogové absolvovali školení zaměřené na polytechnické vzdělávání.

Bylo uspořádáno společné stavění s rodiči s názvem: Společné hrátky s dětmi“ a tato tvořivá setkání proběhnou i v budoucnu. Hotové výrobky jsme vystavovali i na výstavě zahrádkářů, kterou každoročně pořádá ČSZ.

Foto ve fotogalerii.

IMG_20161018_150205.jpg