Úvod > Projekt: "Malá technická univerzita"

Projekt: "Malá technická univerzita"

získej titul MISTR STAVITEL

MŠMT ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy vyhlásilo rok 2015 “ Rokem průmyslu a technického vzdělávání“. Z tohoto důvodu jsme se přihlásili do projektu Malá technická univerzita. Jde o zábavně-vzdělávací program určený předškolním dětem. Názorně a jednoduše děti seznamuje se základy techniky s využitím stavebnice LEGO DUPLO, kterou děti znají a mají rády.

Jde o ucelený program

Lekce:  Stavitel města (co vše najdeme ve městě, tvorba mapy)

Lekce:  Malý architekt (jaké známe místnosti v domě, stavba půdorysu podle technického výkresu)

Lekce:  Malý stavitel

Lekce:  Stavitel mostů (stabilita, pilíře)

Děti si hrají na architekty, instalatéry, elektrikáře, staví své město, mosty, ulice, věže, zavádějí do svých domečků elektřinu. Pracují s jednoduchými technickými výkresy a plány a staví podle nich domy a ulice. Samy si odpoví na otázky „Kam teče voda, když spláchnu, kde se vzalo světlo, proč nespadne most, atd.“
Každá lekce má jasnou strukturu, motivaci a cíl. Děti pracují samostatně, ale i ve skupině. Kombinované jsou náročnější aktivity s jednoduššími. Cílem projektu je vzbudit zájem o techniku a přispět tak k rozvoji technického vzdělávání již u předškolních dětí. Program je v souladu s RVP.

viz Fotogalerie